Vstup

pre laikov

Vstup

pre profesionálov

Vstup

pre partnerov

O nás

Portál TepelnéČerpadlo.INFO vznikol z dôvodu potreby osvety v sektore tepelných čerpadiel a vykurovania ale aj chladenia nimi na Slovensku, postupne sa rozširuje naša činnosť aj do Čiech.

 

Prevádzku portálu zabezpečuje na vlastné náklady komunita ktorú tvorí skupina zakladateľov, ochotných spolupracovníkov, nadšencon a fanúšikov tepelných čerpadiel ale aj ľudia z radov nezávislých odborníkov, vedeckých a vývojových pracovníkov zo Slovenska aj Čiech.

Pri našej práci a prevádzke portálu úzko spolupracujeme s odbornými štátnymi aj nezávislými organizáciami ktorých činnosť súvisí s tepelnými čerpadlami a to aj v širších súvislostiach taktiež zo Slovenska aj Čiech.

Členmi našej komunity sú alebo členstvo môžu získať osoby, alebo firmy z Čiech a zo Slovenska:

 1. Certifikovaní inštalatéri tepelných čerpadiel - firmy a právnicke osoby aj fyzické osoby
 2. Projektanti zameraní na tepelné čerpadlá, kúrenie a chladenie - aj ostatní stavební inžinieri a projektanti
 3. Odborníci a vedeckí pracovníci so zameraním na tepelné čerpadlá, obnoviteľné zdroje energie a energetickú efektívnosť budov
 4. Každý kto je nadšený pre tepelné čerpadlá a môže byť pre tento portál prínosom

O prijatí za člena rozhoduje vždy dovtedajšia členská základňa komunity tajným hlasovaním, avšak na základe vlastného uváženia môže prijatie za člena odmietnuť alebo z neho vylúčiť skupina zakladajúcich členov a to najmä v záujme zachovania pôvodnej myšlienky a správneho smerovania portálu.

 • Prevádzka tohto portálu je časovo a finančne náročná a preto radi prijmeme dobrovoľné finančné príspevky za ktoré ako poďakovanie poskytneme v tejto sekcii pod textom krátky priestor na prezentáciu všetkým podporovateľom.
 • V súčasnosti komunita portálu TepelnéČerpadlo.INFO pôsobí navonok iba ako informačný portál, nemá pre nás inde bežnú právnu formu a prevádzkujú ho na základe vzájomnej dohody fyzické osoby ako bezplatnú službu, neziskovú a dobrovoľnú činnosť.
  Ak máte požiadavku alebo problém týkajúci sa tepelných čerpadiel, neváhajte, oslovte nás formou vyplnenia kontaktného formulára a vaša požiadavka bude doručená kompetentnej osobe. Akonáhle to naše iné povinnosti dovolia budeme na vaše dotazy reagovať.

(majte prosím na pamäti, že toto je nezisková činnosť a nie je možné momentálne odpovedať na všetky požiadavky v bežnom čase ako to dokážu tí ktorí z toho žijú alebo finančne profitujú)

 • Na väčšinu dotazov odporúčame použiť diskusné fórum.
 • Na väčšinu dotazov zrejme budeme reagovať formou vyjadrenia na tomto portáli aby sme slúžili k všeobecnému úžitku aj ostatných. Samozrejme zabezpečíme anonymitu zadávateľa požiadavky.
 • Niektoré odpovede v závislosti od povahy zaradíme do sekcie "časté otázky" alebo aj do diskusného fóra, aby sme k nim mohli rozvinúť plodnú diskusiu.

 

 • Naši odborníci vám tiež radi poslúžia svojimi platenými službami ktoré poskytujú ako svoju riadnu alebo hlavnú pracovnú činnosť, preto nás neváhajte osloviť napríklad s:
 1. požiadavkami na projekty kúrenia a chladenia
 2. požiadavkami na servis
 3. požiadavkami na cenové ponuky najmä na tepelné čerpadlá ale aj na kúrenie a chladenie nimi - cenové ponuky vypracovávame hlavne na základe projektovej dokumentácie, takže ak projektovú dokumentáciu nemáte, odporúčame zadať najprv požiadavku na jej vypracovanie
 4. znalecké posudky vykurovania, chladenia a vzduchotechniky ale aj kompletného technického zabezpečenia budov
 5. obhliadky a diagnostiky nefunkčných vykurovacích a chladacich systémov

Upozornenie!!! Nevykonávame činnosti spojené s domácimi chladničkami a podobne, servis nefunkčných, individuálne a rôznymi pochybnými firmami dovezených čínskych a iných nekvalitných tepelných čerpadiel nevynímajúc, preto na niektoré dotazy takéhoto typu jednoducho nemusíte dostať žiadnu odpoveď!

Tým netvrdíme že všetky čínske výrobky sú nekvalitné! Len žiaľ výrobky z číny sa dajú doviezť niekedy mimoriadne lacno a tak sa tu otvára priestor pre najrôznejších špekulantov, ktorí sledujú rýchly zisk a spokojnosť zákazníkov ich vôbec nezaujíma, keď sa vyskytne prvý problém už sa im nedovoláte. Takýchto špekulantov väčšina ľudí odhalí na prvýkrát a ich obete sú im často podobné... Ak ste sa stali ich obeťou, radi vám pomôžeme situáciu vyriešiť pre nás dostupným ale iba profesionálnym spôsobom, dúfame, že nás nebudete nútiť do špekulácií na aké ste práve doplatii...

Každý z našich spolupracovníkov musí byť certifikovaný minimálne nižšie uvedenými národnými a/alebo európskymi organizáciami:

 • COCHKT - Certifikačný orgán pre chladiacu, klimatizačnú techniku a tepelné čerpadlá
 • SZCHKT - Slovenský zväz pre chladiacu, klimatizačnú techniku a tepelné čerpadlá
 • EHPA - Európska asociácia pre tepelné čerpadlá

Partneri, spolupracovníci, odborní garanti a podporovatelia ako aj sponzori portálu TepelnéČerpadlo.info, zoznam a viac o nich:     Pripravujeme...

  V súčasnosti oslovjeme ďalších záujemcov o spoluprácu a sponzorstvo, zoznam aktualizujeme a uverejníme po jeho zostavení. Nechceme nikoho uprednostniť ani znevýhodniť a preto nezverejňujeme pred neucelený zoznam už dohodnutých alebo spolupracujúcich osôb a organizácií pred jeho uzatvorením. Oslovený by mal byť každý inštalatér (či už osoba alebo organizácia), dovozca a predajcovia ako aj servisné organizácie a predajcovia náhradných dielov a samozrejme odborníci či odborné organizácie. Ak ste neboli oslovení a patríte do tejto skupiny, oslovte nás ak máte záujem o spoluprácu. Spolupráca s nami by vám v budúcnosti mala priniesť prestíž a ak ponúkate kvalitný produkt alebo službu, zrejme aj veľa práce. Chcete podporiť tento projekt? Pridajte sa k nám!


Dúfame, že sme Vám boli nápomocní.

Tím redakcie a administrátori portálu Tepelné čerpadlo .INFO